Karlova päevad 2015 toimusid 11.-17. mail


                                                                          
11. - 17. mail toimuvad Karlova päevad, kus saab taas avastada Karlovat kui jõeäärset suurt puust linna, millel on nüüd ka jõevärav Karlova Sadama kaudu. Saab osaleda linnaosa eri vaatevinklitest tutvustavatel ekskursioonidel ja ringkäikudel ning kultuuri- ja meelelahutusüritustel. Kulminatsiooniks on laupäeval 16. mail toimuv Karlova Päev.    

Nädala avapäev esmaspäev, 11. mai, on keskkonnapäev.  Toimuvad tegevused kogukonnaaias, jagatakse juhiseid vana maja ajastutruuks restaureerimiseks, on pikem teemaõhtu Karlova liiklusest ja parkimisest, hilisematel tundidel saavad huvilised uusi teadmisi nahkhiirte elust.

Teisipäev, 12. mai, kannab kunstipäeva nime. Tegevus kandub Tartu Kunstikooli piirkonda, kuid ringkäik "Karlova kunstis" viib ka kaugemale ümbruskonda. Esitletakse kogumikku "Karlova kunstis".

Kolmapäev, 13. mai, on seekord rännupäev. Rännata saab linnulaulu kuulamise radadel, tehnikahuvilisi ootab tehnika- ja taaskasutusring. Õhtupoolsed rännud viivad kaema "Karlova Ehe" nominente ja heidavad pilgu lähiminevikku - nõukogude aegsesse Karlovasse. Karlova Teatris Indrek Kalda ja Paul Kristjan Kalda kontsert "Kaugel kaugel kus on minu kodu".

Neljapäev, 14. mai, on kohvikutepäev. Õhtul k 17 -st on avatud kohvik Ruta juures Tagahoovis Mikkeli galerii taga, Karlova Sadama kohvik, külalisi ootavad Karlova Teatrikohvik Tähe 66 ja Anna Edasi kohvik. Karlova Teatrikohvikus ja Anna Edasis saab kuulata huvitavat kontserdiprogrammi. Sportlike ürituste vallast toimub Salme tänava staadionil ja selle ümbruses Karlova 1. rattakross.

Kultuuri- ja kirjandushuvilistele on reedel, 15. mai kirjanduspäeval iga aastaga üha paremaks ja küpsemaks muutuv kirjandusliku Karlova ringkäik ja sellele järgnev Eharoosa kirjandusõhtu Eha 31 aias.  

Karlova päevade kulminatsioon on laupäeval, 16. mail kell 11.45 -17.00 Tartu Loodusmaja ja Loomemajanduskeskuse taga asuvas pargis toimuv Karlova Päev, mille juhatab sisse kell 11.00 Rebase sadamast algav rongkäik läbi Karlova tänavate peoplatsile. Päeva jooksul saab osaleda laadal ja põnevates õpitubades nii suurtele kui ka väikestele, nautida muusikaprogrammi kohalike ja kutsutud kollektiivide esituses.  Õhtul toimub Karlovi Teatris ansambli Karlovi Vaarid debüütkontsert, üles astuvad Õnne Kaljujärv, Salme Lunge, Kalevi Kalda, Tähe Dvinjaninov ja Supilinlane Herne Lumiste. Rebase sadamas saab meeliskleda lõkkeõhtul.

Pühapäeval, 17. mail, kontserdipäeval  olete oodatud Salemi kirikusse kuulama Credo-Allika kammerkoori kava.

Karlova päevi korraldab Karlova Selts koos paljude heade koostööpartneritega, toetavad Tartu linnavalitsus, Tartu Loodusmaja, Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstikool, Tartu Kõrgem Kunstikool, Päästeamet, Tartu Tuletõrjeühingu orkester, Tuleohutus 24 OÜ, Karlova Teater, Karlova Sadam, kohvik Anna Edasi, Maalermeister, Hea Maja Pood jt.

Lisainfo,

Maarja Aigro
Karlova päeva korraldaja
maarja(at)folklore.ee
55 663 097